Zapisy na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych będą trwały od 25 lutego do 31 marca 2022 r.
Wniosek do pobrania
Wypełnione zgłoszenie prosimy złożyć w sekretariacie szkoły.
Zapisy na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych będą trwały od 25 lutego do 31 marca 2022 r.
Wniosek do pobrania
Wypełnione zgłoszenie prosimy złożyć w sekretariacie szkoły.
Warsztaty z gliną
21 lutego klasa III b uczestniczyła w warsztatach rzeźbiarskich, prowadzonych przez panią Elwirę Zawadzką, mamę Janka, ucznia naszej klasy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o pasji artystki. Oglądały przyniesione eksponaty, przeglądały książki o sztuce, poznały narzędzia rzeźbiarskie. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem była praca z gliną. Dzieci były zachwycone! Nawet dzwonek na przerwę nie był w stanie oderwać ich od pracy. Wkrótce spod palców zaczęły się wyłaniać przeróżne przedmioty, które po odpowiedniej obróbce przybrały zaprojektowane wcześniej kształty. Rzeźby niedługo zostaną wypalone w piecu i będą gotowe do ozdabiania. Pani Elwiro! Dziękujemy za sprezentowane materiały i poświęcony nam czas. Rozbudziła Pani w dzieciach nie tylko wrażliwość artystyczną i zapał twórczy, ale zapewniła też wspaniałą, niezapomnianą zabawę. Dziękujemy!
W dniach 21.01. i 22.01. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Nasi uczniowie pamiętali nie tylko o swoich Babciach i Dziadkach, ale również o podopiecznych Domu Seniora Barka. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami, które dostarczyli Babciom i Dziadkom mieszkającym w Domu Opieki wraz z drobnymi upominkami w formie serca.
W dniach 15-17 lutego 2022r. uczniowie klas pierwszych stali się czytelnikami biblioteki szkolnej.
Dzieci klas I odwiedziły bibliotekę szkolną , gdzie odbyło się krótkie spotkanie . Była rozmowa na temat pożytku z czytania książek połączona ze zwiedzaniem biblioteki i prezentacją księgozbioru , a szczególnie działu dla dzieci młodszych.
Czytelnicy poznali też „złote zasady” dotyczące poszanowania książki i zobowiązali się do ich przestrzegania.
Ponieważ biblioteka pracuje w reżimie sanitarnym czytelnicy zostali poinformowani o sposobie ich obsługiwania.
Na koniec odwiedzin w bibliotece odbyło się uroczyste ślubowanie czytelników, po czym dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki z naszego księgozbioru , otrzymały przygotowane specjalnie zakładki i prezenty w postaci książki ufundowane w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”, której inicjatorem jest Instytut Książki i Czytelnictwa.
Mamy nadzieję, że mali czytelnicy będą często nas odwiedzać i cieszyć się z wypożyczanej literatury. Wszystkim życzymy miłej lektury, niezapomnianych wrażeń i zawsze służymy pomocą.
Wasze Panie bibliotekarki : Teresa Dytyniak, Katarzyna Krokwińska
Serdecznie dziękujemy za udział w zorganizowanym przez nas konkursie na Stroik bożonarodzeniowy. Każda przyniesiona praca była piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mamy ogromną nadzieję, że wykonanie prac było dla wszystkich dobrą zabawą.Przyniesione prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie, charakteryzowały się, m.in. różnorodnością technik i wykorzystaniem ciekawych materiałów. Podczas oceny jury brało zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetykę, pomysłowość.Lista laureatów z klas I-III1 miejsce Filip Jaśkowski z klasy III A2 miejsce Marcel Wojtkowski z klasy III C3 miejsce Alicja Adamska z klasy II AWyróżnienie Maria Paszkowska z klasy I CLista laureatów z klas IV-VIII1.Oliwia Przybysz z klasy VII D2.Sandra Nyga z klasy IV C3.Szymon Aduło - Koźniewski z klasy V AWyróżnienie Martyna Polak z klasy VII DWszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i doceniamy wkład pracy włożony w przygotowanie ozdób. Chcemy, żeby wykonane przez uczniów prace, wróciły do swoich autorów w związku z czym zapraszamy po odbiór prac w ciągu najbliższych dwóch, szkolnych dni.Wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez radę rodziców odbędzie się po powrocie uczniów do stacjonarnej nauki w szkole.Organizatorzy konkursu: Aneta Suska, Beata Szczesna i Danuta Pepłowska
Kurpiowskie klimaty
Kurpiowskie klimaty
9 grudnia uczniowie klasy III a i III b byli na wycieczce w Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie. Po wnętrzu wiejskiej chaty oprowadzała ich twórczyni ludowa, propagatorka tradycji kurpiowskich Puszczy Białej - p. Halina Witkowska. Wystrój chaty zrobił na dzieciach duże wrażenie. Wielkie krosna, kołowrotek, tkane chodniki, lampa naftowa, gliniane garnki, kuchnia węglowa, balia, haftowane serwety, wycinanki, bibułkowe kwiaty, tworzyły niepowtarzalny, wyjątkowy klimat dawnej wsi. Na chwilę przenieśliśmy się w czasie w inny, jakby bajkowy świat.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty rękodzieła. Dzieci wykonały ozdoby na świąteczną choinkę. Najprzyjemniejszym jednak momentem było pieczenie pierniczków, przygotowanych według tradycyjnych receptur. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się gwiazdeczki, serduszka, księżyce, choinki. Prosto z piekarnika, jeszcze cieplutkie, trafiły do spragnionych , dumnych z efektów swojej pracy, małych degustatorów. To była bardzo udana wycieczka.
Nasza reprezentacja w szachach (Antoni Olszewski VI B, Natan Okrągły IV C, Alan Bralczyk V B, Nina Omielczenko VI A)po zaciętych bataliach na szachowych deskach wywalczyła II miejsce w XXIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Leśniakowiźnie (03.12.2021 kategoria dzieci). Gratulujemy uczniom przełomowego sukcesu!!! Z niecierpliwością czekamy na komunikat dotyczący organizacji zawodów rangi krajowej!
BUM BUM RURKOWE MUZYKOWANIE
2 i 3 grudnia uczniowie klas 1-3 przeżyli niezwykłą przygodę muzyczną z udziałem nietypowych instrumentów –zaskakujących Bum Bum Rurek. W świat dźwięków wprowadził ich prekursor gry na rurkach w Polsce - p. Dawid Gacek. Bardzo szybko zaktywizował grupę i porwał ją do kolorowej, wesołej zabawy. Początkowo dzieci dość nieśmiało wykonywały pierwsze ćwiczenia rytmiczne, jednak pod koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów był już częścią wielkiej, klasowej orkiestry. Zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie utworu. Na twarzach dzieci malowała się radość i zdziwienie, ponieważ razem dokonały czegoś wyjątkowego - stworzyły niecodzienną, intrygującą muzykę. Każdy odgrywał w zespole ważną rolę. Każdy musiał nauczyć się słuchania i współpracy. Ten fascynujący koncert był nie tylko wspaniałą edukacją muzyczną, ale też mistrzowską integracją klasowego zespołu. Dziękujemy panu Dawidowi za ten niezwykły czas.
20 października Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Szkolne Koło PCK Klub Wiewiórkiklasy 2a, 2c zorganizowały konkurs na plakat przedstawiający Prawa Dziecka. W konkursie wzięły udział klasy: 1a,1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3b, 3c, 5c ,7c. Dziękujemy Drodzy uczniowie za wasze zaangażowanie i pomysłowość. Wszystkie klasy zostały nagrodzone za udział w konkursie słodkim przysmakiem.
W oczekiwaniu na mazowieckie finały w szachach drużynowych nasza reprezentacja (Antoni Olszewski VI B, Kamil Wiśniewski VII A, Alan Bralczyk V B, Maja Cieślik IV B) szlifowała swoje umiejętności biorąc udział w turnieju rozgrywanym w podwarszawskiej miejscowości Wesoła dnia 20.11.21. Indywidualny sukces odniósł Antoni Olszewski, który zajął II miejsce na pierwszej szachownicy. Gratulacje dla laureata oraz całej drużyny!
Kolejny sukces szkolnej drużyny! Dnia 05.11.21 reprezentacja w składzie: Antoni Olszewski VI B, Natan Okrągły IV C, Alan Bralczyk V B, Maja Cieślik IV B po raz kolejny wygrała turniej w ramach Międzypowiatowych Igrzysk w Szachach Drużynowych (regionu Legionowo). Już 03.12.21 nasi reprezentanci zawalczą o miano najlepszej szkoły w szachach w całym województwie! Trzymajmy za Nich kciuki!
Nowa galeria Świetlica Szkolna 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 7c udali się do Izby Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku. Wysłuchaliśmy prelekcji Pana Mirosława Pakuły na temat odzyskiwania przez Polskę Niepodległości na terenach Serocka i okolic.Wychowawca 7c
Powered by aSc EduPage