19.11.21 w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Placówkę w Serocku reprezentowały dwie kadry w kategoriach: dzieci (Antoni Olszewski VI B, Natan Okrągły IV C, Szymon Śledziewski V C, Nina Omielczenko VI A) i młodzież (Kamil Wiśniewski VII A, Olivier Janicki VII D, Michał Wiadrowski VII D, Amelia Rejczak VII D). Obydwie drużyny odniosły znaczące sukcesy zajmując odpowiednio I i III miejsce. Za organizację turnieju odpowiedzialne były Serockie Inwestycje Samorządowe oraz Pan Mateusz Klik, który jest także opiekunem szkolnych drużyn w szachach. Młodsza kadra wywalczyła kwalifikację do szachowego turnieju międzypowiatowego. Życzymy uczniom dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.
19.11.21 w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Zanim zabiją dzwony niepodległości…, czyli kilka słów o przeszłości SerockaPrzeżyjmy to jeszcze raz…
Prosimy o zapoznanie się załącznikiem Zanim_zabija_dzwony_niepodleglosci.pdf
W historyczną podróż w czasie w ramach akcji
„Szkoła pamięta” zabrały Was uczennice klasy VII b z SP
w Serocku:
Julia Martyniuk
Michalina Mendyk
Gabriela Prewęcka
Urszula Przybylska
Maja Szrama
oraz
Ewa Żmijewska, nauczycielka języka polskiego.
Wycieczka klas siódmych do Łodzi
- 16
Wycieczka klas siódmych do Łodzi
W dniu 21 października 2021 grupa uczniów z klas 7a, 7b i 7d udała się na wycieczkę do Łodzi, która dzięki licznym inwestycjom, z roku na rok staje się coraz piękniejsza i oferuje mnóstwo atrakcji dla zwiedzających.
Przy nieco kapryśnej aurze pogodowej, przez kilka godzin intensywnego zwiedzania, udało nam się poznać wiele ciekawych zakątków tego wielobarwnego miasta.
Uczniowie mieli możliwość podziwiać efekty rewitalizacji dawnych budynków fabrycznych
na terenie Księżego Młynu, zobaczyć wystawę plenerową rekwizytów z filmu „Kingsajz” przy Muzeum Kinematografii. W czasie spaceru z przewodnikiem młodzi podróżnicy widzieli m.in. Pałac Herbsta, Pałac Izraela Poznańskiego, budynek Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej
i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Odwiedziliśmy także słynną ulicę Piotrkowską, jedną
z najdłuższych ulic handlowych w Europie, znaną z imponujących kamienic, domów handlowych
i innych reprezentacyjnych budowli. Szliśmy szlakiem plenerowych rzeźb z brązu tworzących Galerię Wielkich Łodzian oraz szlakiem postaci z bajek w ramach projektu „Łódź Bajkowa”, podziwialiśmy też łódzkie murale.Grupa zwiedziła także Centralne Muzeum Włókiennictwa, mieszczące się we wspaniale zmodernizowanej Białej Fabryce Geyera. Na szczególną uwagę zasługuje w niej innowacyjne połączenie historii z nowoczesnością. Uczniowie widzieli kolekcję starych maszyn i narzędzi włókienniczych, a jednocześnie w zrewitalizowanej kotłowni dawnej fabryki, dzięki nowoczesnym technologiom, poznali historię przemysłu włókienniczego w sposób atrakcyjny i angażujący zwiedzających.
Zdaniem młodzieży największą atrakcją muzeum okazał się jednak kompleks zabytkowych obiektów, przeniesionych z różnych miejsc w Łodzi oraz jej okolic, tworzących klimatyczny skansen. Uczestnicy wycieczki odbyli swoistą podróż w czasie dzięki zwiedzaniu stałej wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, która opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Splecione losy polskich, niemieckich oraz żydowskich bohaterów, reprezentantów różnych zawodów, ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych, w kilku domach urządzonych zgodnie z ówczesnymi zwyczajami.
Ostatnim punktem wycieczki, ale równie ciekawym co poprzednie, była Łódzka Manufaktura, odrestaurowany, zmodernizowany i rozbudowany kompleks budynków dawnej fabryki, mieszczący obecnie rozległe centrum handlowo-usługowo-kulturowe.
Dla wszystkich uczestników wycieczki Łódź okazała się fascynującym miastem o wielu zaskakujących obliczach, a pobyt w niej źródłem niezapomnianych wrażeń i sporej dawki wiedzy.
Opiekunowie: Joanna Osowiecka, Edyta Walczak, Małgorzata Szczerba
Światowy Dzień Mycia Rąk
Szkolne Koło PCK Klub Wiewiórki klasa 2a i 2c zorganizowali w naszej szkole akcję informacyjną z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk - 15.10. Przekazali zdobytą wiedzę kolegom z klas 1-8, stworzyli plakaty i książeczkę z wierszykami. Myję ręce, bo wiem więcej.
Nakarm Kundelka
"Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję "Nakarm Kundelka" z okazji Dnia Kundelka obchodzonego 25.10.2021. Dziękujemy uczniom i rodzicom za podarowanie jedzenia dla psów i kotów. Zebrana karma trafi do Fundacji Bidy z Serocka. Pamiętajcie!!! Dobro wraca!!!"
W sobotę 16.10.21 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbyły się Pierwsze Mistrzostwa w Szachach Szybkich.
- 2
W sobotę 16.10.21 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbyły się Pierwsze Mistrzostwa w Szachach Szybkich. W turnieju wzięło udział 24 uczniów. Najwyższe miejsca w swoich kategoriach zdobyli: dziewczęta 2007-2008 - I miejsce Amelia Rejczak; dziewczęta 2009 i młodsi - I miejsce Nina Omielczenko, II miejsce Zuzanna Chrząstek; chłopcy 2007-2008 - I miejsce Kamil Wiśniewski, II miejsce Olivier Janicki, III Michał Wiadrowski; chłopcy 2009 i młodsi - I miejsce Antoni Olszewski, II miejsce Szymon Śledziewski, III miejsce Wojciech Wesołowski. Nagrody rzeczowe wręczone przez Panie: Dyrektor Małgorzatę Szczerbę oraz Przewodniczącą Annę Gajewską ufundowała Rada Rodziców. Za organizację turnieju odpowiedzialny był Pan Mateusz Klik (opiekun szkolnej reprezentacji w szachach), który pomaga rozwijać uczniom talenty w tej dyscyplinie sportu podczas swojej pracy w świetlicy. Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia należą się wychowawczyniom klas Vc i VIb: Barbarze Klik oraz Elżbiecie Borkowskiej.
Wycieczki do Torunia – miasta Patrona naszej szkoły
- 16
Wycieczki do Torunia – miasta Patrona naszej szkoły
W tradycję naszej szkoły wpisały się wycieczki do Torunia. W tym roku szkolnym, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, miasto Mikołaja Kopernika odwiedzili uczniowie klasy 4c, 5a, 5c i 6b.
III Międzynarodowym Forum Nowatorstwa Pedagogicznego w Pułtusku
Ewa Żmijewska, nauczycielka z SP w Serocku,na III Międzynarodowym Forum Nowatorstwa Pedagogicznego w Pułtusku Trzydziestego października w Domu Polonii w Pułtusku odbyło się III Międzynarodowe Forum Nowatorstwa Pedagogicznego. Organizatorami projektu są: Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Mazowieckie Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Honorowy patronat nad organizacją forum sprawował Mazowiecki Kurator Oświaty, pani Aurelia Michałowska. Nad poziomem merytoryczny spotkania czuwała Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Cele tegorocznego forum to: przedstawienie dobrych praktyk, innowacji i eksperymentów pedagogicznych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania nowatorskich działań dydaktycznych i wychowawczych. Do udziału w forum zapraszani są nauczyciele z terenu województwa mazowieckiego oraz z polskich szkół za granicą: z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Węgier oraz Anglii a także nauczyciele uczelni wyższych - z APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wykładów na temat działań innowacyjnych, myślenia pytajnego czy wyników badań w zakresie przemocy w szkołach podstawowych. Pani dr Alina Kraśkiewicz zaprezentowała laureatów tegorocznego konkursu Innowacyjna szkoła. Innowacyjny nauczyciel edycja 2019-2020-2021. Wyróżnieni nauczycieli oraz placówki otrzymali pamiątkowe statuetki i zasłużone tytuły. Następnie innowatorzy pracowali w sekcjach i warsztatach tematycznych. W panelach dyskusyjnych wymieniano się doświadczeniami na temat innowacyjnych sposobów pracy z uczniem oraz prowadzenia lekcji metodą problemową w klasach I-VIII.Ostatnim punktem spotkania było podsumowanie pracy nauczycieli innowatorów w poszczególnych zespołach. Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, pan Jarosław Zaroń, zaznaczył, że nauczyciele innowatorzy wytyczają nowe kierunki pracy w polskiej oświacie. Kolejne międzynarodowe forum odbędzie się w Budapeszcie. Jesteśmy dumni z naszej polonistki, pani Ewy Żmijewskiej, że reprezentowała naszą szkołę, gminę i powiat w tym prestiżowym przedsięwzięciu.
Międzykontynentalna przyjaźń w SP W Serocku, czyli projekt „Rozmawiasz-Pomagasz”
- 2
Międzykontynentalna przyjaźń w SP W Serocku,
czyli projekt „Rozmawiasz-Pomagasz”
W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów z klas piątych, pod opieką p.Elżbiety Borkowskiej i p. Dominiki Więckiej, bierze udział w międzynarodowym projekcie pt.: „Rozmawiasz – Pomagasz” organizowanym przez fundację „GoodNetwork”. Inicjatywa polega na wspólnych lekcjach online z przyporządkowaną przez fundację grupą uczniów z terenów Afryki, Azji lub Ameryki Łacińskiej, podczas których uczniowie rozmawiają w języku angielskim, opowiadają o swoim kraju i regionie, poznają kulturę, dzielą się zwyczajami i organizują wirtualny spacer po szkole. Ma to na celu rozwijanie sprawności językowych uczniów, ukazanie dobrych stron użycia internetu, uwrażliwienie na problemy rówieśników z odległych krajów i chęć niesienia im pomocy.
Nasza szkoła współpracuje z rówieśnikami z Motherway Educational Centre z dzielnicy slumsów w Kenii. Jest to organizacja społeczna, która oprócz edukacji zapewnia dzieciom pomoc psychologiczną i zdrowotną. Odbyły się już dwa zajęcia, podczas których uczniowie opowiadali o swoich krajach, przedstawiali się, mówili o swoich pasjach i ulubionych aktywnościach oraz zaśpiewali piosenkę zadedykowaną nowym kolegom. Rówieśnicy z Kenii, z okazji pierwszego spotkania, zaprezentowali również taniec nowoczesny.Jest to początek fantastycznej przygody z językiem angielskim. Jesteśmy przekonani, że przyjaźń oraz pomoc online może z łatwością przekraczać najdalsze granice i bariery – one są tylko w naszych umysłach, przekonaniach i przyzwyczajeniach. Wspólne lekcje dostarczają niezapomnianych przeżyć dla uczniów i nauczycieli po obu stronach. Wyzwalają inicjatywę pomocy, ciekawość świata i wzmacniają chęć nauki języków obcych. Nasz projekt będzie kontynuowany przez cały rok szkolny. Już wkrótce kolejne wirtualne spotkania, na które z niecierpliwością czekamy.
Po cyklu zajęć zostanie przeprowadzona akcja charytatywna mająca na celu zebranie środków dla tej organizacji i przekazanie ich fundacji GoodNetwork.
Konkurs na Ekslibris (znak własnościowy) biblioteki szkolnej
Ślubowanie 13.10.2021r. Klasy Id
Nowa galeria Ślubowanie 13.10.2021r. Klasy Id została dodana do albumu fotograficznego
23
13.10.2021r. Ślubowanie klasy Ic
Nowa galeria 13.10.2021r Ślubowanie klasy Ic została dodana do albumu fotograficznego
22
13.10.2021r. Ślubowanie klasy Ib
Nowa galeria 13.10.2021r. Slubowanie klasy Ib została dodana do albumu fotograficznego
11
13.10.2021 Ślubowanie Klasy I a
Nowa galeria 13.10.2021 Ślubowanie Klas I a została dodana do albumu fotograficznego
16
Kiermasz Ciast Zapraszamy!!!
Dzień Chłopaka Klasa 4c i 2b
- 1
Pasowanie Klas I 13 Października
CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI NA DROGACH
Dnia 28 września odbył się świetlicowy happening pt. ,,CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI NA DROGACH!”. Dzieci zaopatrzone w opaski odblaskowe , pod opieką wychowawców świetlicy i dwóch strażników miejskich, przeszły główną ulicą Serocka po przejściach dla pieszych. W rękach niosły tabliczki z napisami i znaki drogowe ,nawołujące kierowców do zachowania wzmożonej czujności wobec dzieci w drodze do i ze szkoły na przejściach dla pieszych, szczególnie znajdujących się w pobliżu szkoły.
(Happening przygotowali wychowawcy świetlicy)
Wycieczka do ARGO CITY
- 5
Wycieczka do ARGO CITY
Uczniowie klasy 3 a i 3 b brali udział w prawdziwych wykopkach, a to dzięki wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego ARGO CITY w Głęboczycy. Atrakcji było co niemiara. Dzieci prześcigały się w machaniu motyką i wrzucaniu ziemniaków do koszy. Były też na przejażdżce wozem, doiły sztuczną krowę, łowiły drewniane rybki i zjeżdżały na tyrolce. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach pszczelej rodziny, poznały codzienną pracę rolnika, pokonały leśną ścieżkę edukacyjną, a na koniec zajadały się pieczonymi ziemniakami. Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.
1W wycieczce do Głęboczycy wzięły udział również klasy drugie. Dzieci poznały historię ziemniaka, jak również mogły same się przekonać jak wyglądają wykopki. Były również inne atrakcje, w których chętnie brały udział. Powrót do szkoły był pełen pozytywnych wrażeń.
Dzień Chłopaka klasa 7c
- 4
Aktualności
- Szkolny dzień superbohatera!
- 05.05.2025
- Uczniowie naszej szkoły Maja Trojanowska i Natan Okrągły, 25.04.25r brali udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
- 30.04.2025
- Gminny plener malarski
- 30.04.2025
- Do najbliższych obchodów Międzynarodowego Dnia Harry’ego Pottera zostały 3 dni.
- 29.04.2025
- 27 kwietnia odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców, z okazji święta Patrona Serocka, św. Wojciecha.
- 28.04.2025
- W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Serocku, kl.3d uczestniczyła w zajęciach na temat odwagi i bycia sobą w powiązaniu z upamiętnieniem Powstania w Getcie Warszawskim.
- 28.04.2025
- W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
- 28.04.2025
- 25 kwietnia 2025 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony zdrowiu.
- 28.04.2025
- Nasz uczeń multifinalistą!🏵️
- 25.04.2025
- W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku na lekcjach języka polskiego uczniowie klas 5a, 6a i 7b postanowili uczcić 1000 lat Królestwa Polskiego. 👑
- 24.04.2025
- Kwiecień miesiącem książki!
- 24.04.2025
- W minionym tygodniu klasy 5b i 5c zorganizowały wyjątkową ucztę na Olimpie - uczniowie przebrani za greckich bogów i herosów opowiadali o swoich przygodach, słabościach oraz pasjach.
- 24.04.2025
- 15 kwietnia reprezentanci klas trzecich z czterech szkół podstawowych naszej gminy spotkali się na gminnym konkursie ortograficznym ,,ORTOMIX’’, którego nagrodą główną był Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Serock.
- 24.04.2025
- Z radością informujemy, że uczeń klasy VIII c Krzysztof Borkowski został finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Historii.
- 24.04.2025
- Akcja Żonkile.
- 24.04.2025
- PAMIĘTAMY! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
- 24.04.2025
- W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne klasy pierwsze wybrały się do dawnej zagrody młynarskiej, a obecnie miejsca przystosowanego do turystyki szkolnej - Młyn w Gąsiorowie
- 15.04.2025
- W ubiegłym tygodniu, we wtorek 8 kwietnia, pani wicedyrektor Dominika Więcka i pani Ewa Żmijewska wzięły udział w VI. Międzynarodowym Forum Nowatorstwa Pedagogicznego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.
- 15.04.2025
- W dniach 2.04- 04.04.25r. uczniowie klas 1-3 w ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Serocku byli kolejny raz na warsztatach plastycznych
- 15.04.2025
- Z radością informujemy, że od września 2024 roku nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie "Aktywny do kwadratu", którego celem jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia.
- 15.04.2025
- W poniedziałek 24.03 uczniowie klas 4A oraz 4 B mieli lekcję w niezwykłym miejscu. Na zamku w Pułtusku mieli okazję wysłuchać gawędy o zachowaniu się przy stole.
- 15.04.2025
- Gminna Olimpiada Sportowa
- 15.04.2025
- 02.04.2025 nasi uczniowie klas VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panem Michałem "Miśkiem" Koterskim.
- 15.04.2025
- Pierwszy Dzień Wiosny z Konkursem „Mam Talent”!
- 25.03.2025
- Za nami wyjątkowe wydarzenie - konkurs "Mam Talent", w którym uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swoje niezwykłe talenty i umiejętności.
- 25.03.2025