Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały kolorowe maski wg własnego pomysłu, które wykorzystały na balu i spotkaniach z przyjaciółmi.
Niestety czas karnowałowych zabaw dobiega końca ... na kolejny musimy poczekać prawie rok.
Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały kolorowe maski wg własnego pomysłu, które wykorzystały na balu i spotkaniach z przyjaciółmi.
Niestety czas karnowałowych zabaw dobiega końca ... na kolejny musimy poczekać prawie rok.
Przy wygaszonym świetle, w wygodnych ubraniach, otuleni śpiworami i kocami , ,,zasileni” popcornem i pizzą, oglądali film o przygodach Herkulesa.
Wszyscy doskonale się bawili i zgodnie przyznali, że był to wspaniale spędzony czas.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas VIc, VIIIa oraz VIIIb.
Zdjęcia: UMiG Serock
Tytuł WZOROWEGO FREKWENCJUSZA otrzymało 21 uczniów!. Inicjatywa ma na celu zwiększenie frekwencji wśród uczniów oraz wyeliminowanie nieobecności niespowodowanych chorobą . Obecność na zajęciach jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w postaci voucherów do sklepu Empik.
26 lutego w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona – Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyła się akademia, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych. W murach naszej szkoły gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Serock p. Artura Borkowskiego, Zastępcę Burmistrza p. Marka Bąbolskiego, Przewodniczącego Rady Miasta p. Tomasza Pszczołę, Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli p. Agnieszkę Maruszewską, Przewodniczącego Komisji Oświaty p. Sławomira Czerwińskiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców p. Agatę Piotrkowicz.
Podczas uroczystości przypomniano życie i dokonania Mikołaja Kopernika – wybitnego astronoma, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Uczniowie przygotowali występy artystyczne, prezentacje oraz recytacje, które przybliżyły jego wkład w rozwój nauki. Była to nie tylko lekcja historii, ale także okazja do refleksji nad wartościami, które przyświecały naszemu Patronowi: dążeniem do wiedzy, odwagą w poszukiwaniu prawdy i pasją odkrywania świata. Uczniowie zaprezentowali również prezentację multimedialną zawierającą kadry z życia szkoły, przybliżając tym samym historię placówki.
Święto Patrona to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły, który jednoczy całą społeczność i przypomina o dziedzictwie, które pozostawił po sobie Mikołaj Kopernik.
Zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Serocku
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku zaprasza Rodziców przyszłych pierwszoklasistów (rocznik 2018) zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły do składania zgłoszeń do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026.
Druk zgłoszenia można pobrać poniżej lub w sekretariacie szkoły.
ZGLOSZENIE_DO_klasy_1_25_26.docx
Zapisy trwają od 03.03.2025r. do 31.03.2025r.
Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Celem tego uroczystego spotkania było nie tylko pokazanie uczniom- biblioteki, ale przede wszystkim rozbudzanie chęci sięgania po drukowaną wersję książeczek dla najmłodszych dzieci, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku dla książek. W ramach kolejnej edycji kampanii „Mała książka- wielki człowiek” ,Instytut Książki podarował każdemu uczniowi specjalną wyprawkę czytelniczą w skład której wchodzi książka- „Wnuczka Antykwariusza” oraz przewodnik dla rodziców i opiekunów „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.
W trakcie wizyty uczniowie zostali zapoznani z historią oraz współczesnym obliczem parlamentu, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Była to doskonała i niepowtarzalna lekcja wos-u, historii i patriotyzmu.
W programie wycieczki było również zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli doświadczyć świata nauki oraz poznać prawa przyrody.
Odwiedziliśmy też pobliską Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki czemu poczuliśmy atmosferę życia studenckiego.
Delegacja Urzędu Miasta i Gminy Serock oraz naszej szkoły uczestniczyła w Jego w ostatnim pożegnaniu na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.
Dokładnie 7 lat temu mieliśmy zaszczyt gościć p. Juliusza w murach naszej szkoły. To wzruszające i pełne przejmujących opowieści spotkanie z wielce zasłużonym, a jednocześnie skromnym i pogodnym człowiekiem, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych absolwentów.
Cześć Jego Pamięci!
fot. E. Borkowska
Podczas zajęć dzieci miały okazję eksplorować różnorodne tekstury, kolory i zapachy jedzenia, co rozwija ich zdolności sensoryczne i poznawcze.
Zajęcia obejmowały zabawy związane z odkrywaniem smaków – dzieci próbowały rozpoznawać smaki słodkie, kwaśne, gorzkie i słone. Miały możliwość tworzenia prostych potraw i komponowania smakowych "dzieł sztuki".
Celem zajęć jest wspieranie rozwoju zmysłów, rozwijanie kreatywności oraz budowanie pozytywnych doświadczeń związanych z jedzeniem. Podczas zajęć dzieci uczą się o zdrowych nawykach żywieniowych, a także uczą się współpracy w grupie i wyrażania swoich smakowych preferencji.
"Smakowita sensoryka" to wspaniała zabawa, która rozwesela, edukuje i pozwala dzieciom na twórcze poznawanie świata poprzez jedzenie.
Klasa 2 c
Danuta Pepłowska
Marta Oleksiak
W programie było zwiedzanie budynku, gdzie mogliśmy zobaczyć na co dzień niedostępne miejsca takie jak: gabinety ministrów, salę portretowa, sale kinową, bibliotekę.
Uczniowie maszerowali niezwykłymi korytarzami z czerwonymi dywanami podziwiając przy tym wnętrze z pięknymi żyrandolami, kamiennymi posadzkami oraz sztukaterią na ścianach.
Dowiedzieliśmy się jakie zadania ma Ministerstwo Finansów, za co odpowiada, kto pełnił i pełni tu najważniejszą funkcje, ilu pracowników pracuje na terenie urzędu.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały i aktywnie brały udział w konkursie wiedzy na temat tego co zobaczyły i usłyszały.
Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu Wychowawcy klas 1a i 1b
Tytuł ten otrzymuje klasa 2c, która w miesiącu styczniu wypożyczyła najwięcej książek.
Brawo dla czytelników!
Głównym jego celem było promowanie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych oraz rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych u dzieci.
Laureatami konkursu zostały następujące osoby:
I miejsce:
Zuzanna Trzaska 1c,
Lena Ogonowska kl. 1a,
II miejsce:
Wiktoria Luks kl. 1a,
Julia Szabłowska kl. 3a,
III miejsce:
Zofia Kucharska kl. 1c,
Sofiia Hubarenko kl. 1a,
Wyróżnienia:
Oliwia Korpas kl. 1a,
Antonina Majuch kl. 1c
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku!
Opiekunowie MSU
Specjalna muzyka powodowała, że dzieci czuły się jak na prawdziwym pokazie mody i zachęcała do improwizowania na klasowym wybiegu
Było wesoło i nie zabrakło oklasków za odwagę
Wychowawca klasy 1b - B. Mitkowska
NOWOŚĆ! OTWIERAMY KLASĘ SPORTOWĄ W JADWISINIE!
Z radością informujemy, że od roku szkolnego 2025/2026 w Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie powstanie nowa klasa sportowa – IV klasa o profilu piłka nożna dla chłopców i piłka siatkowa dla dziewcząt!
Chłopcy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności piłkarskie, doskonalić technikę i uczestniczyć w profesjonalnych treningach.
Dziewczęta będą trenować siatkówkę pod okiem wykwalifikowanych trenerów, zdobywając cenne doświadczenie sportowe.
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dn. 06.03.2025 r. godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Jadwisinie.
Rekrutacja rozpoczyna się 17 marca 2025 r. – nie przegapcie tej okazji!
Więcej informacji na temat terminów i wymagań znajdziecie w oficjalnym harmonogramie. Dołącz do sportowej społeczności i rozwijaj swoją pasję!
W razie pytań zapraszamy do kontaktu ze szkołą.
Dnia 24.10.25 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie "Konik Szachowy"
Zawody polegały na rozwiązaniu jak największej ilości zadań szachowych przy jednocześnie jak najmniejszej liczbie błędów. Uczestnicy z placówki w Serocku rywalizowali z innymi uczniami ze szkół podstawowych z całego kraju, w trzech kategoriach: („pionek” - klasy 1-3, „goniec” klasy 4-6 i „wieża” klasy 7-8).
Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Krzysztof Dzięgielewski z klasy IV B zajmując 1 pozycję w województwie mazowieckim oraz 5 miejsce w Polsce w kategorii „goniec”
Wysokie miejsca zajęli również inni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, uzyskując status laureata
w kategorii „wieża”:
Natan Okrągły VII C - 8 miejsce w województwie, 41 miejsce w Polsce
Jan Dzięgielewski VII A – 20 miejsce w województwie, 94 w Polsce
Alan Bralczyk VIII B - 22 miejsce w województwie, 102 miejsce w Polsce
w kategorii „goniec”
Szymon Karkowski VI B – 7 miejsce w województwie, 41 w Polsce
Jan Zawadzki VI B – 43 miejsce w województwie
W kategorii „pionek”
Bartosz Bulzak III D – 39 miejsce w województwie
Gratulacje dla wszystkich naszych szachistów, którzy wzięli udział w wydarzeniu: Wojciech Grzelak II B, Władysław Błaszczyk IV D, Karol Mańkowski V B, Dorota Świniarska VI C
Już w marcu kolejna edycja konkursu. Będziemy przygotowywać się do niej sumiennie jak do wszystkich zawodów i obiecujemy, że damy z siebie wszystko
Mateusz Klik
W dniu 29 stycznia 2025 r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej jedno z nietypowych świąt – Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki. Rozwiązywanie zagadek ma wiele zalet: uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność, wyobraźnię i myślenie analityczne, a także jest doskonałą zabawą. Tego dnia wszystkie stoliki bibliotece były licznie odwiedzane przez uczniów, którzy chętnie rozwiązywali łamigłówki o różnym stopniu trudności. Z przyjemnością można było obserwować radość i ciekawość w rozwiązywaniu przygotowanych na to święto- zagadek!
W związku ze zbliżającymi się feriami zachęcam uczniów i rodziców do wspólnego czytania. To dobry pomysł na wolny czas! Bardzo proszę rodziców o zapoznanie się z listem , a dzieci zapraszam do biblioteki po odbiór kart pracy ,potrzebnych do wspólnej zabawy.
Powered by aSc EduPage